مهاجرت پرستاران

مهاجرت پرستار به آلمان

 

یکی از بزرگترین کارفرمایان در کشور آلمان، بخش مراقبت های بهداشتی و درمانی است که بیشترین فرصت شغلی را در آلمان ارائه می دهد. در حال حاضر در آلمان با توجه به کمبود شدید نیروی پرستار، روز به روز بر تعداد استخدام پرستاران خارجی افزوده میشود و دولت آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود دویست هزار نیروی پرستار را استخدام کند و این قطعا یک فرصت شغلی مناسب و شانس قابل توجهی برای اقامت دائم از طریق ویزای کاری آلمان می باشد.

حقوق و مزایای پرستاری در آلمان

پرستاران در آلمان از حقوق و مزایای قابل قبولی از جمله امکان مهاجرت به همراه خانواده، برخورداری از مزایای تامین اجتماعی مانند بیمه کاری، درمانی و بازنشستگی، ساعات کاری تنظیم شده و انعطاف پذیر و همچنین حقوق دریافتی رضایت بخش نسبت به سایر مشاغل برخوردار هستند. انها با توجه به نوع فعالیت و تخصص و اینکه در کدام ایالت و بیمارستان و در چه بخشی و چه زمان کاری، مشغول به کار هستند حقوق متفاوتی دریافت میکنند. اما به طور کلی حقوق پرستاران از ۲۴۰۰ یورو در ماه تا ۵۵۰۰ یورو در ماه متغییر است و این حقوق پس از کسر مالیات به حساب فرد واریز میشود.

هزینه مهاجرت کاری پرستاران به آلمان

هزینه های صدور ویزای کار و اجازه اقامت در آلمان معمولا کمتر از ۲۰۰ یورو است و هزینه های زندگی در آلمان با توجه به اینکه در کدام شهر و با چه تعداد نفرات افراد خانواده زندگی میکنید متفاوت است. همچنین پرستاران میتوانند به صورت رایگان امتحان کار پرستاری و دوره کار پرستاری را در آلمان بگذرانند. دوره اموزش زبان پرستاران هم نیز رایگان است و تمام هزینه های مهاجرت پرستار به آلمان توسط دولت پرداخت خواهد شد.

دریافت ویزای کاری آلمان

پرستاران میتوانند با دریافت ویزای کاری مجوز لازم برای مهاجرت به آلمان را دریافت کنند. این ویزا در دو نوع ویزای قرارداد کاری که متقاضی دارای قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی است و فرد تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط را دارا است و همچنین مدرک زبان آلمانی B2 را نیز دارد.
نوع دوم، ویزای جستجوی کار در آلمان یا همان جاب سیکر است که افراد پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی ندارند و میتوانند با این ویزا به مدت شش ماه در این کشور به دنبال کار بگردند.

مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پرستاران در آلمان

سطح مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای پرستاری آلمان را کارفرما تعیین میکند و در صورت تایید عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی توسط کارفرما، لزومی به تحویل این مدرک به سفارت وجود ندارد، اما به طور معمول شخص متقاضی باید بتواند زبان آلمانی را در سطح مطلوب ارائه دهد و زبان آلمانی را در حداقل سطح B1 ارائه نماید.

شرایط ویزای همراه برای خانواده پرستاران

پرستاران میتوانند به شرط اثبات توانایی تامین مالی خانواده برای دریافت ویزای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقدام کنند. مدارک مورد نیاز شامل مدرک زبان آلمان A1 ، ترجمه سند ازدواج، ترجمه شناسنامه ها، اسکن ویزای کار پرستاری، بیمه مسافرتی، عکس پاسپورت و فرم درخواست ویزا میباشد. همچنین همسر فرد متقاضی اجازه کار در آلمان را دریافت می کند و فرزندان بالای سه سال میتوانند به صورت رایگان تحصیل نمایند و از تمام خدمات اجتماعی بهره مند گردند.

شرایط کاری پس از دریافت ویزای کاری آلمان

متقاضیان مهاجرت پرستاری به آلمان پس از دریافت ویزا، به طور معمول میتوانند به مدت چهار سال در آلمان کار و زندگی کند و پس از آن برای تمدید و یا اقامت دائم درخواست دهند و در مجموع پس از هشت سال درخواست شهروندی آلمان را ثبت کنند.

شرایط سنی مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران

شرایط سنی خاصی برای مهاجرت پرستاران به آلمان مطرح نشده اما با توجه به سن بازنشستگی در آلمان، بهتر است متقاضی کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشد.

وظایف کاری پرستاران در آلمان

نوع وظایف پرستاران به صلاحیت و تخصص فردی وی بستگی دارد و پرستاران حمایت و مراقبت از بیماران، انجام آزمایشات و ….. را به عهده دارند. و بر اساس قوانین آلمان کارفرما بخش قابل توجهی از حق بیمه سلامت و بازنشستگی را پرداخت میکنند. لازم به ذکر است شخص دریافت کننده ویزای کاری مجاز به تحصیل در آلمان نمی باشد.

مدارک مورد نیاز

پرستار باید عضو نظام پرستاری در ایران باشد و مدارک زیر را ارائه دهد.

رزومه به همراه سابقه کاری، مدارک تحصیلی، پاسپورت معتبر با حداقل ۱۲ ماه اعتبار، گواهی مدرک زبان آلمانی، گواهی سلامت و عدم سو پیشینه.

خدمات شرکت کارآوین در این راستا

شما پرستاران عزیز به کمک مجموعه ی کارآوین ، نه‌ تنها میتوانید رایگان مهاجرت کنید، بلکه تمام هزینه های زیر به شما پرداخت و یا بازپرداخت خواهد شد:

۱. بازپرداخت هزینه ترجمه مدارک
۲. بازپرداخت هزینه لگال و بگلاوبیگون مدارک در سفارت
۳. بازپرداخت هزینه کلاسهای زبان آلمانی تا B1
۴. برگزاری رایگان کلاسهای B2 در آلمان
۵. برگزاری رایگان کلاسهای تخصصی در آلمان
۶. پرداخت هزینه ترجمه مدارک در آلمان
۷. پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک در آلمان
۸. برگزاری رایگان آمادگی برای امتحان پرستاری
۹. پرداخت هزینه امتحان پرستاری
۱۰. بازپرداخت هزینه امتحان سرتیفیکت ب۱
۱۱. بازپرداخت هزینه امتحان سرتیفیکت ب۲
۱۲. پرداخت هزینه صدور مدرک پرستاری
۱۳. پرداخت بیلیت هواپیما
۱۴. بازپرداخت هزینه ویزا
۱۵. پرداخت بیمه
۱۶. پرداخت هزینه فست ترک

خدمات دیگر مجموعه کارآوین شامل موارد زیر میباشد:

۱. مشاوره تخصصی
۲. ارائه گزارش ماهانه از روند مهاجرت
۳. بررسی لیست مدارک موردنیاز
۴. ترجمه مدارک
۵. لگال و بگلابیگونگ مدارک
۶. ترجمه مدارک در آلمان
۷. ارزشیابی و معادلسازی مدارک در آلمان
۸. نگارش رزومه بر اساس شرایط متقاضی و قوانین مهاجرتی جدید
۹. ارائه چندین جلسه تمرین مصاحبه

۱۰.کاریابی توسط مشاوران کاریابی کارآوین به زبان آلمانی با هدف آمادگی متقاضی برای مصاحبه کاری با کارفرمایان
۱۱. ترتیب مصاحبه آنلاین کارفرمایان با کارجو از طریق اسکایپ
۱۲. اخذ قرارداد کاری و تحویل قرارداد به متقاضی در ایران
۱۳. فرمت تحویل مدارک به سفارت
۱۴. تهیه و ارائه رزومه و انگیزه‌نامه برای ویزا
۱۵. پیشنهاداتی برای جلسه سفارت بر اساس آخرین تجربیات متقاضیان
۱۶. اخذ ویزای کار در تهران
۱۷. کمک برای گرفتن مسکن مناسب از کارفرما
۱۸. استقبال در فرودگاه و ترنسفر به محل سکونت
۱۹. راهنمایی کامل متقاضی در بدو ورود به آلمان

نحوه اقدام 

شما با ثبت نام از طریق لینک زیر، به کارشناسان کارآوین اجازه میدهید شرایط شما را رایگان بررسی کنند. پس از اطمینان از دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت کاری به آلمان، با شما از طریق ایمیل ارتباط میگیریم. مشاوران کارآوین نحوه انعقاد قرارداد را در جلسه مشاوره رایگان در اختیار شما قرار میدهند.

کارآوین در شبکه های اجتماعی

جستجوی در مقالات سایت

کارآوین را به اشتراک بگذارید