ثبت شرکت


ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در المان که یکی از کشورهای فعال در حوزه های تحقق و توسعه است، روش مهاجرتی مناسبی برای آن دسته از ایرانیانی میباشد که قصد مهاجرت از طریق راه‌اندازی کسب و کار در کشور آلمان را دارند . لازم به ذکر است شما برای ثبت شرکت در المان نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارید و لذا از این جهت هیچ مانعی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در آلمان وجود ندارد و همچنین دولت آلمان قوانین مالیاتی ساده و مناسبی را طبق قوانین و استانداردهای بین المللی ایجاد کرده که باعث کاهش فشار مالیاتی و سهولت کار برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در ابتدای پروسه کارآفرینی می‌شود. در ذیل به خلاصه‌ای از نحوه ثبت شرکت برای شما عزیزان میپردازیم.
برای راه‌اندازی کسب و کار موفق در آلمان شما نیاز به ثبت شرکت و دریافت تمام مجوزهای لازم برای کسب و کار خود را در آلمان دارید. برای این منظور، شما در ابتدا نیاز به بیزنس پلن مناسب و ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی در آلمان و همچنین افتتاح حساب و انتقال سرمایه بر طبق نوع شرکت ثبتی و بیزنس‌پلن به حساب شرکت میباشید. کسب اطلاعات لازم و صحیح در مورد امور مالیاتی ،سیاست های بیمه، حسابداری و غیره بسیار حائز اهمیت میباشند.
برای کسب اطلاع از اینکه شما مجاز به انجام چه کارهایی در آلمان هستید، شما باید بدانید حرفه شما در کدام دسته از طبقه‌بندی‌های حرفه‌ای آلمان قرار میگیرد. حرفه‌ها در آلمان به دو طبقه ی ضابطه‌ای و غیرضابطه‌ای تقسیم‌بندی شده است. در مشاغل نوع اول مانند پزشکی و غیره، شخص کارآفرین دارای صلاحیت و مدرک مورد نیاز کاری است و طی موفقیت در آزمون یا گذراندن دوره های خاص آن را به دست آورده است. در مشاغل غیرضابطه‌ای که شامل مشاغل مهارتی مانند آرایشگری ، نانوایی و…می‌شود، شرایط متفاوت میباشد.
همچنین حرفه ها به دو گروه تجاری و شغل‌های آزاد تقسیم می‌شوند. در گروه نخست، شخص کارفرما باید کسب و کار خود (مانند مشاغل مهارتی، صنعتی، بازرگانی یا خدمات) را در اداره کار ثبت نماید و به واسطه آن به صورت مستقل درآمدزایی کند. در گروه شغل‌های آزاد که برای آن لیستی از مشاغل در آلمان وجود دارد، نیاز نیست فرد متقاضی کسب و کار خود را در اداره کار ثبت نماید. این افراد معمولا دارای تحصیلات آکادمیک هستند مانند افراد در حوزه های کاری هنر، تراپی و پزشکی.

بعد از ثبت شرکت و امور لازم، کارآفرین یک کارت اقامت یک ساله دریافت می‌کند که جهت تمدید آن باید مالیات را به موقع پرداخت کند و فعالیت شرکت را تمدید کند تا اجازه یابد بعد از سه الی پنج سال درخواستی برای دریافت اقامت دائم آلمان را ارائه کند. لازم به ذکر است طی این مدت کارآفرین باید بتواند هزینه‌های اصلی و جانبی خود و خانواده‌اش را تامین کند.

خدمات شرکت کارآوین

شرکت کارآوین در این راستا خدمات مختلفی را بسته به نیاز کارآفرینان ایرانی ارائه میدهد. ارائه مشاوره حرفه‌ای، ثبت شرکت، نگارش بیزنس‌پلن بر اساس اطلاعات و داده‌های تجاری دولتی توسط وکلای آلمانی شرکت کارآوین، اقدام برای اخذ مجوزهای موردنیاز کسب و کار، اقدام برای اخذ ویزای تجاری، همراهی و آموزش کارفرما برای ارائه اطلاعات و مدارک مناسب در سفارت، و در نهایت راه‌اندازی کسب و کار در شهر مورد نظر که شامل اجاره دفتر کار، استخدام کارمند مناسب، و انجام دیگر امور اداری و بانکی میباشد. برای پیشبرد اهداف تجاری خود در آلمان و تسریع امور، راه‌اندازی شرکت خود را با همراهی کارآوین پیش ببرید.

اگر قصد ثبت شرکت در کشور آلمان را دارید، لطفاً از طریق لینک زیر ثبت نام کنید تا شرایط شما را رایگان بررسی کنیم و از طریق واتساپ به اطلاع شما برسانیم.

کارآوین در شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

جستجوی در مقالات سایت

کارآوین را به اشتراک بگذارید