کاریابی مهندسان

مهاجرت مهندسین به آلمان

 

کشور آلمان یک کشور پیشرفته و یکی از قطب های مهم صنعتی اروپا و جهان است. این کشور دارای یک اقتصاد پویا و فعال و میزبان شرکت های بزرگ بین المللی درحوزه صنعت خودرو، مکانیک  و غیره است .کشور آلمان به واسطه بالا رفتن میانگین سنی نیروی کار متخصص، نیاز شدیدی به نیروی کار خارجی در زمینه های مختلف دارد و با توجه به کمبود نیروی ماهر در مشاغل مهندسی تصمیم به جایگزینی این افراد گرفته شده و این کشور به دنبال مهندسین ماهرو متخصص درحوزه های مختلف مهندسی می باشد و به دنبال آن با ایجاد فرصت های شغلی ویژه در حوزه های مهندسی، به یکی از محبوب ترین کشورهای جهان، برای مهاجرت مهندسین در سراسر جهان تبدیل شده است.

از پرمتقاضی ترین رشته های مهندسی مختلف در بازارکار آلمان، میتوان به مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران/معماری، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و محیط زیست اشاره کرد.

روش های مهاجرت کاری مهندسین به آلمان

با توجه به تغییر قوانین، حذف بسیاری از محدودیت ها و آسانتر شدن فرایند اخذ ویزا و اقامت، مهاجرت مهندسین در سال های اخیر رشد روزافزون داشته و زمینه های ورود نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا بسیار تسهیل شده است. لذا شما میتوانید با اخذ قرارداد کاری معتبر از کارفرمایان آلمانی و اخذ ویزای کاری، در آلمان مشغول به کار شوید. هرچه سابقه کاری شما بیشتر باشد، شانس استخدام شما نیز بیشتر خواهد بود. شما همچنین می توانید با اخذ ویزای جستجوی کار(جاب سیکر)، که به فرد این امکان را میدهد وارد کشور آلمان شود و در مدت شش ماه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و سابقه کاری خود بیابد، برای مهاجرت اقدام کنید. همچنین شما میتوانید با اخذ ویزای آوسبیلدونگ و گذراندن یک دوره آموزشی در یکی ازرشته های مهندسی، در نهایت موفق به اجازه کار و زندگی در آلمان شوید.

حقوق و مزایای مهاجرت مهندسین به آلمان

مهندسین در آلمان ازسطح درآمد بالا و قابل قبولی برخوردار هستند و نسبت به سابقه کاری، حوزه تخصصی، نوع کمپانی و منطقه ای که در آن کار می کنند، درآمد آنها متفاوت است. اما میانگین درآمد برای مهندسین بین سه هزار تا ده هزار یورو در ماه متغییر است.

از دیگر مزایای کشور آلمان نرخ پایین بیکاری به دلیل حضور شرکت های بزرگ صنعتی و فضای کاری مناسب است و به یک مهندس فرصت فراوان برای رشد حرفه ای و شخصی ارائه میدهد. مهندسان میتوانند ازبیمه های اجتماعی جامع، حقوق مناسب و یک زندگی خوب برخوردار شوند. آنها همچنین میتوانید با دریافت قرارداد کاری، خانواده خود را همراه خود به آلمان بیاورند و از مزایای زندگی در این کشور به همراه خانواده بهره مند شوند.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری مهندسین به آلمان

مدارک لازم جهت مهاجرت مهندسین شامل ترجمه مدارک تحصیلی، سوابق کاری، قرارداد کاری در صورت استفاده از ویزای کاری، مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1، بیمه سلامت و پاسپورت معتبر می باشد.

محدودیت سنی برای مهاجرت مهندسین به آلمان

محدودیت سنی برای استخدام مهندسین در نظر گرفته نشده است. اما برای افردا بالای ۴۵ سال ابتدا حقوق پایه در نظرگرفته می شود تا میزان حقوق بازنشستگی این افراد مشخص شود و در صورت کم بودن حقوق بازنشستگی، فرد باید مدرکی ارائه کند که نشان دهد تمکن مالی کافی دارند.

نحوه اقدام 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید، ابتدا در وبسایت کارآوین ثبت نام کنید تا شرایط شما توسط کارشناسان کارآوین بررسی شود. پس از اطمینان از دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت کاری به آلمان، شما میتوانید از طریق این لینک در وبسایت کارآوین، وقت مشاوره کلی رزرو کنید. شما پس از مشاوره کلی، نحوه تهیه مدارک و انعقاد قرارداد با کارآوین را از مشاوران ما دریافت میکنید.

کارآوین در شبکه های اجتماعی

جستجوی در مقالات سایت

کارآوین را به اشتراک بگذارید