آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ در آلمان

آوسبیلدونگ یک آموزش حرفه ای است که به طورعمومی، تجربیات عملی و دانش نظری را ارائه می دهد. این یک فرصت برای جوانان است تا برای یک شغل به صورت حرفه ای آماده شوند.

در آلمان، انواع مختلفی از آموزش های آوسبیلدونگ وجود دارد که بسته به صنعت و شغل متفاوت هستند. بیشتر آموزشها بین دو تا سه سال طول می کشند. متقاضیان تجربیات عملی را دریک محیط کاری و دروس نظری را دریک مدرسه حرفه ای آموزش می بینند. علاوه بر این، آنها در طول دوره آموزش، حقوق دریافت میکنند و این یکی ازمزایای مهم برای کسانی است که می خواهند از طریق ویزای آوسبیلدونگ اقدام به مهاجرت کنند.

در طول آموزش، متقاضیان در یک شرکت یا محیط کاری مربوطه مشغول به کار شده و با جوانب مختلف شغل خود آشنا می شوند. آنها توسط کارشناسان با تجربه راهنمایی می شوند و آموزش می بینند. بیشترآموزش ها با آزمون پایانی که شامل بخش های عملی و نظری است پایان می یابند. اگر شرکت کنندگان با موفقیت آزمون پایانی را پشت سر بگذارند، گواهی مهارت شغلی خود را دریافت میکنند. با این گواهی، می توانند در بازار کار درخواست کار کنند یا شغل مورد نظر خود را در همان محیط کاری استخدام شده و به کار خود ادامه دهند.

پرطرفدارترین آوسبیلدونگ ها در آلمان

در آلمان پرطرفدارترین آوسبیلدونگ ها شامل رشته های فنی و حرفه ای مختلف از جمله مهندسی مکانیک، برق و فناوری اطلاعات، صنعت خودرو، مهندسی صوت و تصویر، رشته های پیراپزشکی و پرستاری، رشته های کشاورزی و محیط زیست، رشته های هتلداری و گردشگری و فناوری فضایی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ

پاسپورت معتبر، ترجمه مدارک تحصیلی (حداقل دیپلم و دانشگاهی)، سابقه کار یا دوره آموزشی یا کارآموزی مرتبط با نوع آوسبیلدونگ، و رزومه

شرایط اخذ ویزای همراه در ویزای آوسبیلدونگ

ارائه تمکن مالی برای پشتیبانی مالی از اعضای خانواده، فراهم کردن محل اقامت مناسب، داشتن بیمه سلامت برای اعضای خانواده، مدارک تحصیلی معتبر در صورتی که اعضای خانواده قصد دارند درآلمان تحصیل کنند و پرداخت هزینه صدور ویزای اعضای خانواده.

 

آوسبیلدونگ پرستاری

 

شرایط و طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری

اگر به کار درکشور آلمان علاقه مند هستید، آوسبیلدونگ پرستاری یکی از بهترین روش های مهاجرتی به آلمان محسوب میشود. با توجه به بالا رفتن امید به زندگی درکشور آلمان، نیاز به خدمات مراقبتی و بهداشتی در مراکز درمانی روز به روز بیشتر احساس میشود، لذا دولت آلمان با توجه به کمبود نیروی پرستار، دوره هایی تحت عنوان آوسبیلدونگ پرستاری طراحی کرده که درآن شما میتوانید برای کار در آلمان به خوبی آماده شوید. متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری، در یک مرکز آموزشی و یا در دانشکده حرفه ای مشغول به تحصیل میشوند و در دوره های کاراموزی شرکت میکنند. این دوره ها معمولا بین یک الی سه سال به طول می انجامد که دوسال اول دوره عمومی و پس ازآن دوره تخصصی می باشد. این دوره ها ترکیبی از آموزش های عملی و تئوری است که آموزش تئوری حدود ۲۱۰۰ ساعت و دوره عملی حدود ۲۵۰۰ ساعت به طول می انجامد و در آن تمام آموزش های لازم همانند دوره های دانشگاهی وجود دارد.

مدرک زبان وشرایط سنی مورد نیاز آوسبیلدونگ پرستاری

تسلط کافی به زبان آلمانی برای ارتباط گرفتن با بیماران و در نتیجه بهبود جایگاه شغلی پرستارها بسیار مهم میباشد. متقاضیان شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری باید دارای حداقل مدرک زبان B1 آلمانی باشند. از سویی دیگر با توجه به بالا رفتن متقاضیان دوره های آوسبیلدونگ، اغلب کارفرماها مدرک زبان B2 را یکی از شرایط مورد نیاز در نظر میگیرند. این دوره ها به لحاظ قانونی دارای محدودیت سنی نمی باشند و افراد بالای هجده سال میتوانند در این دوره ها شرکت نمایند.

مدرک تحصیلی مورد نیاز آوسبیلدونگ پرستاری

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری، مدرک دیپلم در یکی از رشته های نظری یا فنی و حرفه ای است و گواهی دیپلم که از کشور خود دریافت کرده اید باید مورد تایید کشور آلمان باشد. اما داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط با رشته پرستاری و پیراپزشکی و همچنین داشتن سوابق شغلی یا دوره های آموزشی کوتاه مدت مانند کمک پرستاری، کمک های اولیه، امدادگری، فوریت های پزشکی و….. میتواند اثر مثبتی در دریافت پذیرش آوسبیلدونگ پرستاری داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای همراه آوسبیلدونگ پرستاری

پروسه دریافت پذیرش و دعوتنامه کاری آوسبیلدونگ میتواند حداقل چهار ماه زمان ببرد. لازم به ذکر است، پس ازدریافت ویزای آوسبیلدونگ پرستاری و استقرار در این کشور متقاضی میتواند تقاضای ویزای همراه (همسر و فرزند زیر هجده سال) دهد و همسر دانشجو با داشتن مدرک ب دو زبان آلمانی میتواند در آلمان شروع به کار کند.

هزینه و درآمد آوسبیلدونگ پرستاری

هزینه آوسبیلدونگ پرستاری کاملا رایگان و بدون پرداخت شهریه است و فقط هزینه های جانبی شامل مبلغ برای تکمیل پرونده، دریافت ویزای سفر به آلمان و مخارج زندگی در طی دوره تحصیل بر عهده خود شخص میباشد لذا در برخی مواقع شما نیاز به تمکن مالی دارید اما اگر دوره آوسبیلدونگ شما کارفرمایی و همراه با حقوق است نیازی به ارایه تمکن مالی به سفارت ندارید. البته حقوق در نظر گرفته شده برای شما باید بیشتر از ۸۶۰ یورو در ماه باشد درغیر این صورت باقی این مقدار را باید به عنوان تمکن مالی به سفارت نشان بدهید. البته لازم به ذکر است که بر اساس قانون ارتقا اموزش فدرال آلمان متقاضیان تحصیل در دوره های آوسبیلدونگ یک کمک هزینه دانشجویی دریافت میکند که به صورت بلاعوض به متقاضیان تحویل میگردد و شما میتوانید حقوق ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو را در ماه دریافت کنید.

شرایط کار پس از پایان آوسبیلدونگ پرستاری

پس از پایان دوره آوسبیلدونگ؛ شما یک تا دو سال زمان دارید تا در آلمان شغل پیدا کنید. ولی با توجه به نیاز مبرم مراکز درمانی ورود به بازار کار بلافاصله پس از اتمام دوره اموزشی میسر است و شما میتوانید به سرعت جذب بازار کار شوید. پرستاران میتوانند با توجه به اینکه در کدام دوره پرستاری شرکت کرده اند در بخش های مختلف، در مکان هایی مانند بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز درمانی و توانبخشی، خانه سالمندان و بعنوان پرستار کودک مشغول به فعالیت شوند و اقامت دایم کشور آلمان را دریافت کنند.

مهمترین مدارک مورد نیاز آوسبیلدونگ پرستاری

مهمترین مدارک مورد نیاز شامل شناسنامه، گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه، عکس گذرنامه ای بایومتریک، بیمه درمانی مسافرتی شش ماهه، انگیزه نامه و رزومه، ترجمه رسمی مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی، مدرک زبان آلمانی و گواهی سوابق کاری می باشد. لازم به ذکر است که شما باید از سلامت جسمی و روانی لازم برخوردار باشید.
شما همچنین میتوانید از طریق شرکت مهارجرتی کارآوین، آخرین اطلاعات و اخبار تغییرات شرایط دوره های آوسبیلدونگ پرستاری را دریافت کنید.

نحوه اقدام

شما با ثبت نام از طریق لینک زیر، به کارشناسان کارآوین اجازه میدهید شرایط شما را رایگان بررسی کنند. پس از اطمینان از دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت کاری به آلمان، با شما از طریق ایمیل ارتباط میگیریم. مشاوران کارآوین نحوه انعقاد قرارداد را در جلسه مشاوره در اختیار شما قرار میدهند.

کارآوین در شبکه های اجتماعی

جستجوی در مقالات سایت

کارآوین را به اشتراک بگذارید