پذیرش تحصیلی

 

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

 

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، به دلیل سطح علمی بالا و تنوع رشته‌ها و با پیشنهاد بهترین متدهای آموزشی روز دنیا، همواره با استقبال رو به افزایش دانشجویان بین المللی همراه بوده است. لازم به ذکر است دانشگاه‌های آلمان به دو شکل دولتی و خصوصی وجود دارند که در تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ، شهریه‌ای از دانشجو دریافت نمیشود و دانشجویان با تحصیل در این کشور امکان اخذ بورسیه‌های متنوع در رشته‌ها و مقاطع مختلف را خواهند داشت. از نظر پذیرش دانشجو، آلمان در رتبه ی چهارم بعد از آمریکا ، انگلیس و استرالیا قرار دارد و بیش از ۱۲ درصد جامعه دانشجویی آلمان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. در ذیل توضیحاتی در جهت اطلاع از چگونگی مهاجرت از طریق تحصیل در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. قابل ذکر است که دانشجویان پس از اتمام موفق تحصیلات، شانس بالایی برای کاریابی و اخذ اقامت آلمان را دارند.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان به سه دوره اصلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود و آموزش در دانشگاه‌های این کشور اصولاً به زبان آلمانی ارائه میشود. این در حالیست که در بعضی از دانشگاه‌ها امکان ادامه تحصیل در تعداد محدودی از رشته‌ها به زبان انگلیسی وجود دارد. آلمان با داشتن معتبرترین دانشگاه‌های اروپا، انتخابی مناسب برای تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر کارشناسی ارشد و دکترا می باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی که یک دوره ی چهارساله است و به زبان آلمانی ارائه میشود و فرد متقاضی نیاز به مدرک B2 زبان آلمانی دارد. دوره تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد دوساله است و دروس دانشگاهی در این مقطع به دو زبان آلمانی یا انگلیسی تدریس می شوند. تحصیل در مقطع دکترا نیز به دو صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و یا بدون بورسیه تحصیلی امکان‌پذیر میباشد.

دانشگاه‌های دولتی آلمان

 هر سال تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان به دو ترم نیمه اول سال و نیمه دوم سال تقسیم میشود و دانشجویان بعد از شروع یک سال تحصیلی، میتوانند رشته تحصیلی خود را به دفعات تغییر دهند . لازم به ذکر است اکثر رشته ها رایگان و به زبان آلمانی ارائه شده میشوند، لذا ارائه مدرک زبان آلمانی الزامیست . با این وجود شما میتوانید با مدرک B1 در بعضی از دوره های زبان آلمانی این کشور شرکت کنید. برای ورود به دانشگاه‌های دولتی، شما باید مدارک کامل خود را ارائه دهید تا در رقابت با متقاضیان دیگر شانس پذیرش خود را محک بزنید.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

بیش از ده دانشگاه آلمان در لیست دویست دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و تقریبا تمام شرکتهای بزرگ دنیا دانشگاه‌های آلمان و مدارک صادر شده از سوی آنها را تایید می کنند. برنامه‌های تحصیل در این کشور طبق آخرین پیشرفتهای روز دنیا می باشد و کارفرماها در سراسر دنیا ارزش خاصی برای دانشجویان فارغ التحصیل از آلمان قائل می شوند. فارغ التحصیلان دانشگاه‌های آلمان پس از پایان موفق تحصیلات خود به مدت هجده ماه اجازه اقامت و جستجوی کار در آلمان را دارند و در صورت پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود، بعد از دو تا شش سال کار و پرداخت مالیات، امکان درخواست اقامت دائم در کشور آلمان را خواهند داشت. همچنین برای متقاضی تحصیل، امکان اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد و در زمان تحصیل، شخص میتواند به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کند.

هزینه های تحصیل در آلمان

هزینه‌ تحصیل بسته به شهر، دانشگاه و رشته تحصیلی در مقاطع مختلف متفاوت است. هزینه‌های زندگی درحین تحصیل شامل هزینه‌های مسکن، خورد و خوراک، پوشاک و همچنین هزینه‌های مربوط به دانشگاه و تحصیل شامل هزینه ثبت‌نام دانشگاه در ابتدای هر ترم، و بیمه دانشجویی می باشد. در ضمن دانشجویان میتوانند بدون نیاز به تایید اداره کار، تا سقف ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ روز نیمه‌وقت در سال کار کنند و درآمد کسب کنند.

شرایط اخذ ویزای تحصیل و مدارک لازم

برای تحصیل در آلمان می بایست قبل از ورود به این کشور ویزای تحصیلی را از سفارت آلمان در تهران اخذ نمود. مدارک مورد نیاز سفارت از جمله شامل تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی که توسط سفارتخانه ارائه میشود، ترجمه و اصل تمام مدارک تحصیلی اصل گذرنامه، مدارک تمکن مالی و غیره میباشد. در رابطه با اخذ پذیرش دانشگاه مدارک مورد نیاز هر دانشگاه متفاوت است. با این وجود گواهی معتبر مهارت زبان آلمانی از مدارک مورد نیاز همه دانشگاهها میباشد.

کارآوین در دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی چه کمکی به شما میکند؟

با توجه به تجربه بلندمدت مشاورین تحصیلی کارآوین و شناخت کامل آنها از شرایط دانشگاه‌های آلمان در حوزه پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از سفارت آلمان در تهران، درصد بالایی از پرونده‌های تحصیلی با موفقیت به پایان رسیده است. کارآوین با در نظر گرفتن شرایط و رشته تحصیلی مورد نظر متقاضی و همچنین شرایط دانشگاه‌های آلمان، مناسب‌ترین روش را پیشنهاد میکند تا هم احتمال عدم‌ موفقیت در پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بسیار کاهش یابد و هم از افزایش ناخواسته هزینه های مهاجرتی ممانعت به عمل آید. کارآوین با ارائه مشاوره باکیفیت و پیشبرد اصولی پرونده تحصیلی شما، شما را در کوتاهترین زمان به هدفتان میرساند. اخذ پذیرش از دانشگاه، پیگیری گذراندن دوره زبان و تطابق مدارک در آلمان، تکمیل رزومه و مدارک خود را به کارآوین بسپارید و زمان و انرژی خود را صرف یادگیری زبان آلمانی کنید.

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارید، لطفا ثبت نام کنید تا شرایط شما را رایگان بررسی کنیم و نتیجه را از طریق واتساپ به اطلاع شما برسانیم.

لطفاً فقط در صورتی که دارای حداقل مدرک B2 زبان آلمانی یا مدرک ۶.۵ آیلتس آکادمیک هستید، ثبت‌نام کنید.

کارآوین در شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

جستجوی در مقالات سایت

کارآوین را به اشتراک بگذارید